• 8 obchodov, 73 622 produktov
Vredestein ULTRAC

Vredestein ULTRAC

/42% · leto · · : Prémiové

Vredestein ULTRAC
pozrieť dostupnosť Vredestein ULTRAC
šírka
Profil
Veľkosť ráfiku

Obsah:

Konkurenti

Vredestein Ultrac letná pneumatika získava pozitívne spätnú väzbu v mnohých testoch, najmä pre svoju výkonnosť na suchých aj mokrých povrchoch. Jeho bezpečné ovládacie vlastnosti na suchých cestách sú pravidelne chválené, často zdôrazňované sebavedomým ovládaním, krátkymi brzdnými vzdialenosťami a dobrou spätnou väzbou na volant. Na mokrých povrchoch preukazuje podobné výkony, prezentuje silný odpor voči akvaplaningu, krátke brzdné vzdialenosti na mokrom povrchu a spoľahlivé ovládacie charakteristiky, ktoré inšpirujú dôveru v rôznych mokrých podmienkach jazdy.


Avšak pneumatika čelí kritike v konkrétnych oblastiach v rôznych testoch. Jedným z významných problémov sú jeho odolnosť a opotrebenie, keďže sa vo viacerých správach naznačuje, že pneumatika môže mať nižšiu predpokladanú prevádzkovú vzdialenosť kvôli tendencii na vyššie opotrebenie. Tento aspekt vyvoláva otázky ohľadom jej dlhodobej hodnoty napriek jej počiatočným výhodám výkonu.


Efektívnosť paliva a valivý odpor sú ďalším súborom kvalít, kde sa výkonnosť Vredestein Ultrac rozlišuje. Zatiaľ čo jeden test poukazuje na nižšiu spotrebu paliva ako pozitívnu vlastnosť, iní kritizujú pneumatiku za vyšší valivý odpor, ktorý by mohol potenciálne odstrániť úspory paliva v priebehu času. Táto dichotómia naznačuje, že energetická efektívnosť pneumatiky sa môže líšiť v závislosti od špecifických podmienok alebo štýlov jazdy, čo si vyžaduje ďalšie zváženie zo strany potenciálnych zákazníkov.


Zaujímavé je, že aj keď sa ovládanie a priľnavosť všeobecne dočkávajú pochvál, je spomenuté, že pneumatika prejavuje mierne sklony k podkročeniu pri mokrých aj suchých cestách a citlivý zadný pasáž pri rýchlych zmenách pruhov. Takéto charakteristiky môžu vyžadovať presnejší vstup od vodiča, ale neodporúčajú zásadne zhoršiť celkové výkony pneumatiky.


Hlukové úrovne a pohodlie sú menej často diskutované, ale jeden test zaznamenáva vysoký externý hluk ako nevýhodu, čo naznačuje, že by mohlo dôjsť k kompromisom v oblasti zvukovej izolácie a celkového pohodlia počas jazdy.


Napriek týmto rozdielom vo výkonnosti a trvanlivosti je všeobecným konsenzom vo všetkých testoch, že Vredestein Ultrac je pochváleniahodným výkonníkom, najmä v mokrých podmienkach, kde sa často vyníma. Jeho ovládacie, bezpečnostné vlastnosti a odolnosť voči akvaplaningu vynikajú ako kľúčové silné stránky. Avšak potenciálni zákazníci by mali zvážiť tieto výhody voči obavám ohľadne opotrebenia, účinnosti paliva a hluku, aby sa rozhodli, či sa pneumatika zosúladí s ich prioritami a jazdnými potrebami.

Veľkosti

Vredestein ULTRAC sa vyrába vo 48 veľkostiach , od 175/50 R15 až do 295/40 R21.
ukázať ceny

Podobné pneumatiky

Porovnanie: pneumatiky podobné Vredestein ULTRAC

časová os

2021

Vredestein ULTRAC bola uvedená na trh

2024

Vredestein ULTRAC bola testovaná 1x (ADAC)

úspechy

Najlepšie
Aquaplaning - priečny
Adac 2024
Autobild 2024
Ace 2024
TyreReviews.com 2023
Najlepšie
Aquaplaning - pozdĺžny
Autobild 2024
Automotorsport 2024
Ace 2024
TyreReviews.com 2023
Najlepšie
Ovládateľnosť na suchu
Autobild 2024
Ace 2024
Autozeitung 2022
Najlepšie
Ovládateľnosť za mokra
Autobild 2024
TyreReviews.com 2023
Autozeitung 2022
Najlepšie
Brzdenie na suchu
Adac 2022
Autozeitung 2022
Najlepšie
Točenie do zákrut za mokra
Autobild 2024
Najlepšie
Vnútorný hluk
Adac 2022
Najlepšie
Brzdenie za mokra
Autobild 2022

Vredestein ULTRAC v testoch pneumatík

Všetky testy pneumatík, kde bola Vredestein ULTRAC :
ACE Test letných pneumatík 2024 225/45 R17
Veľmi odporúčané
Umiestnenie #2 z 10
Názov Celkový počet bodovZa mokraNa suchuValivý odporHluk
Najlepšie hodnoty v testoch2144792135
Vredestein ULTRAC 21171120155
Ukázať detaily testu
Autozeitung Test letných pneumatík 2024 225/45 R17

Umiestnenie #4 z 9
Zabezpečenie pochvalu hodného 4. miesta medzi 9 súpermi, Vredestein Ultrac ukázal svoju všestrannosť ako schopný všestranný hráč. Aj keď nedosiahol najlepšie skóre vo všetkých testoch, zaujal pevnou úrovňou priľnavosti, pochvaliteľným komfortom a vysokou energetickou účinnosťou. No jeho výrazne dlhá brzdná vzdialenosť na mokrých povrchoch bola významnou nevýhodou, ovplyvňujúcou celkové skóre. Na suchých cestách označuje nízky valivý odpor pneumatiky za voľbu s vysokou energetickou účinnosťou, aj keď je najpomalšia vo slalomových kurzoch. Vynahradí to dobrou priľnavosťou v zákrutách a priamočiarou dynamikou ovládania - prílišné namáhanie sa prejaví mierne nedotáčavým správaním, ktoré je predvídateľne ovládateľné vďaka jasnej spätnej väzbe poskytnutej vodičovi. Napriek svojim nedostatkom sa výkon pneumatiky osobitne vyznamenal presným vstupom, ktorý je potrebný pri dosiahnutí hranice priľnavosti na mokrých povrchoch, odmeňujúc vodiča pochvalnou úrovňou priľnavosti za jeho úsilie.
Názov
Vredestein ULTRAC
Ukázať detaily testu
Názov Brzdná dráha na suchej vozovkeBrzdná dráha za mokra
Najlepšie hodnoty v testoch35,425,8
Vredestein ULTRAC 36,126,6
Ukázať detaily testu
Autobild Test letných pneumatík 2024 225/55 R17
Uspokojivé
Umiestnenie #7 z 10
Dokončenie na 7. mieste zo 10 súťažiacich, pneumatika Vredestein ULTRAC získala konečné hodnotenie „Uspokojivé“. Bola chválená pre svoju kvalitu značky, stabilitu bočnej steny a bezpečné vlastnosti riadenia, spolu s dobrou odolnosťou voči aquaplaningu a príjemne tichým valivým komfortom, všetko k dispozícii za miernu cenovú úroveň. Avšak jeho výkon bol mierne skazený tendenciou k podkročeniu na mokrých aj suchých povrchoch, zvýšeným valivým odporom a mierne predĺženými brzdovými vzdialenosťami. Žiadne konkrétne disciplíny neboli označené ako jeho najsilnejšie alebo najslabšie stránky, čím sa podčiarkuje jeho celkový uspokojivý, ale zmiešaný výkon.
Názov Za mokraNa suchuValivý odporHluk
Najlepšie hodnoty v testoch1-2+2+2+
Vredestein ULTRAC 2-2-2-2
Ukázať detaily testu
Autobild Test letných pneumatík 2024 205/55 R16
Podmienečne odporúčané
Umiestnenie #20 z 20
Vredestein ULTRAC skončil súťaž na 20. mieste z 20 účastníkov, dostal záverečné hodnotenie "Podmienene odporúčané". Napriek svojej pozícii bol pneumatika chválená pre svoju vynikajúcu jazdnú dynamiku, krátke brzdné vzdialenosti na mokrej aj suchej vozovke a veľmi dobrú odolnosť voči aquaplaningu. Jeho vynikajúci výkon bol obzvlášť poznamenaný disciplínami ako aquaplaning (jednorázový aj pozdĺžny), sušenie, mokré obrátenia v kruhu a mokré ovládanie. Avšak pneumatika bola tiež kritizovaná za nízky počet najazdených kilometrov a zvýšený valivý odpor, faktory, ktoré ovplyvnili jej celkové hodnotenie.
Názov
Vredestein ULTRAC
Ukázať detaily testu
Automotorsport Test letných pneumatík 2024 235/55 R18
Veľmi dobré
Umiestnenie #3 z 8
Zabezpečenie uznaniahodného tretieho miesta medzi ôsmimi súpermi, pneumatika Vredestein ULTRAC preukázala impresívny výkon, čo napokon viedlo k konečnému hodnoteniu "Veľmi dobré". Táto pneumatika vynikala najmä výnimočným priľnavosťou a ľahkou ovládateľnosťou na mokrých povrchoch, zabezpečujúc spoľahlivosť počas silného dažďa a prezentujúc vysokú bezpečnosť proti akvaplanovaniu. Na suchom asfalte ponúkala lahodné vlastnosti ovládania, prispievajúce k sebavedomému jazdnému zážitku. Napriek týmto silným stránkam boli zaznamenané určité obmedzenia, vrátane citlivosti na zmeny zaťaženia a tendencie k mierne nestabilnému zadnému dielu pri rýchlych zmenách jazdného pruhu, spolu s malými kompromismi v pohodlí jazdy kvôli istému hrubému povrchu. Treba zdôrazniť, že táto pneumatika excelovala v odolnosti proti akvaplanovaniu v podľahovej skúške, predčila svojich súperov v tejto konkrétnej disciplíne a posilnila svoj postavenie ako spoľahlivá voľba pre daždivé podmienky.
Názov
Vredestein ULTRAC
Ukázať detaily testu
ADAC Test letných pneumatík 2024 215/55 R17
Dostatočný
Umiestnenie #16 z 16
V komplexnej evaluácii medzi 16 súpermi bola pneumatika Vredestein Ultrac zaradená na posledné miesto, ale dostala konečné hodnotenie 'Dostačujúce'. Táto pneumatika bola ocenená za svoj bezpečný výkon na suchých aj mokrých cestách, zvýrazneným prvkom bola jej vynikajúca odolnosť proti aquaplaningu v krížovom smere, kde dosahovala najlepšie výsledky. Okrem toho bola chválená za svoju ľahkosť a nízku spotrebu paliva, ktorá zdôraznila jej efektívnosť. Avšak existovali významné obavy ohľadom predikovanej kilometráže a nadmernej opotrebenosti, čo nakoniec ovplyvnilo jej postavenie v hodnotení. Napriek týmto nedostatkom bol pneumatike Vredestein Ultrac pripísaný záslužný vlastnosti bezpečnej jazdy, ponúkajúc dobre odozvu volantu a stabilné ovládanie na suchých povrchoch, a solídny brzdový výkon spolu s schopnosťou aquaplaningu na mokrých cestách. Bohužiaľ, nedostatočná kilometráž a vyššie opotrebenie vedeli k nižšiemu celkovému environmentálnemu hodnoteniu, napriek jej chvályhodnej palivovej efektívnosti.
Názov Vplyv na životné prostredieBezpečnosť jazdy
Najlepšie hodnoty v testoch1,61,7
Vredestein ULTRAC 3,832,3
Ukázať detaily testu
Názov
Vredestein ULTRAC
Ukázať detaily testu
Názov Celkový počet bodovZa mokraNa suchu
Najlepšie hodnoty v testoch104,7106103,4
Vredestein ULTRAC 101,3103,399,2
Ukázať detaily testu
Zdroj: www.autoklub.cz
ADAC Test letných pneumatík 2022 185/65 R15
Uspokojivé
Umiestnenie #13 z 16
Dokončenie na 13. mieste zo 16 súťažiacich, Vredestein Ultrac získal "uspokojivé" konečné hodnotenie pri hodnotení. Tento pneumatika preukázala silný výkon z hľadiska bezpečnosti, s osobitne dobrými hodnoteniami na suchom aj mokrom povrchu. Avšak bolo pozorované, že má najvyššiu spotrebu paliva spomedzi testovaných pneumatík, spolu s zvýšeným opotrebením, čo uplatnilo jej postavenie. Napriek týmto nedostatkam vynikajúce ovládanie na suchých aj mokrých cestách viedlo k odporúčaniu s rezerváciami. Okrem toho sa Vredestein Ultrac vyznamenal v konkrétnych disciplínach, exceloval v brzdení na suchom a vnútornom hluku, čo ho označilo za výnimočný v týchto oblastiach.
Názov Za mokraNa suchuHlukSlabéSpotreba paliva
Najlepšie hodnoty v testoch1,71,62,711,7
Vredestein ULTRAC 2,11,83,03,02,5
Ukázať detaily testu
Zdroj: www.adac.de
Autozeitung Test letných pneumatík 2022 215/55 R17
Veľmi odporúčané
Umiestnenie #2 z 10
Názov Za mokraNa suchu
Najlepšie hodnoty v testoch146134
Vredestein ULTRAC 135126
Ukázať detaily testu
Zdroj: reifenpresse.de
Názov Brzdná dráha na suchej vozovkeBrzdná dráha za mokra
Najlepšie hodnoty v testoch35,727,5
Vredestein ULTRAC 36,128,2
Ukázať detaily testu
Zdroj: www.autobild.de
Autobild Test letných pneumatík 2022 215/55 R17
Uspokojivé
Umiestnenie #14 z 21
Zabezpečenie pochválnej 4. pozície medzi 21 súťažiacimi, Vredestein Ultrac preukázal impresívne výkony pri nedávnej evaluácii. Bol výrazne ohodnotený pre svoje presvedčivé bezpečnostné rezervy pri situáciách akvaplanovania, prezentujúc športové a dynamické jazdné správanie spolu s krátkymi brzdovými vzdialenosťami na mokrých i suchých povrchoch. Avšak, pneumatika bola zaznamenaná pre svoju výrazne obmedzenú životnosť v kilometroch. Výnimočným aspektom výkonu pneumatiky bol jej vynikajúci potenciál pri mokrom brzdení, kde sa skutočne vynímal v porovnaní so svojimi konkurentmi. Táto rovnováha zručného ovládania v kritických podmienkach a významného nedostatku v odolnosti proti opotrebeniu vytvára zmiešaný, ale zväčša priaznivý pohľad na celkové schopnosti Vredestein Ultrac.
Názov Za mokraNa suchuPrevádzkové náklady
Najlepšie hodnoty v testoch12+1+
Vredestein ULTRAC 1- 23
Ukázať detaily testu
Zdroj: reifenpresse.de

Distribúcia hodnotení testov

100% (3x)85% (4x)75% (1x)65% (1x)
Veľmi dobréVeľmi odporúčanéUspokojivéOdporúčanéPodmienečne odporúčanéDostatočný
1x2x3x1x1x1x

Hodnotenia x Veľkosť kolesa

R15R16R17R18
85% (1x)80% (2x)87% (5x)100% (1x)

Hodnotenia x šírka

185/xx Rxx205/xx Rxx215/xx Rxx225/xx Rxx235/xx Rxx
85% (1x)80% (2x)83.3% (3x)92.5% (2x)100% (1x)

často kladené otázky

  1. Kde sa vyrába Vredestein ULTRAC ?

    Vredestein ULTRAC sa vyrába v Maďarsko.

  2. Ktoré vozidlá majú Vredestein ULTRAC ako prvú výbavu?

    Tieto vozidlá majú pneumatiku Vredestein ULTRAC ako prvú výbavu z výroby:

Iné Vredestein modely